www.spnarol.pl

 
 

WITAMY NA STRONIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W NAROLU     

  SZKOŁA

KOMUNIKATY 

DYREKCJA

NAUCZYCIELE

RADA RODZICÓW

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

BIBLIOTEKA

ŚWIETLICA

PEDAGOG SZKOLNY

PATRON

HISTORIA

UCZNIOWIE

  WYDARZENIA

UROCZYSTOŚCI

IMPREZY

  KONKURSY

PRZEDMIOTOWE

SPORTOWE

  KULTURA I SPORT

TEATRZYK "ALBERCIK"

UŚMIECHNIĘTE BUZIAKI

UKS "ROZTOCZE"

  INNE

PRACE UCZNIÓW

GALERIA FOTO  

KSIĘGA GOŚCI  

NAPISZ DO NAS

LINKI

ARCHIWUM

.....:::::  STRONA GŁÓWNA - AKTUALNOŚCI :::::.....

 06.05.2010 - Uśmiechnięte Buziaki w Motyczu Leśnym !

      Dzieci bardziej niż inni potrzebują mieć zupełną pewność, że są kochane przez tych, którzy mówią, że je kochają. To stwierdzenie doskonale realizuje powstała w 1989 roku lubelska Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo z siedzibą w Motyczu Leśnym, gdzie znajduje się Ośrodek Szkoleniowy i Centrum Edukacji.

        Głównym jej celem jest przede wszystkim niesienie pomocy dzieciom i młodzieży, dobór i rozwój skutecznych metod oddziaływań wychowawczych. Fundacja prowadzi działalność profilaktyczną poprzez, między innymi przygotowanie młodych ludzi do aktywnego życia we własnym środowisku, do samodzielności, zaradności, do samokształcenia i samowychowania, a ponadto stara się wytworzyć u swoich podopiecznych poczucie równowartości z innymi i stwarzać coraz to nowsze różnorakie możliwości.
       Podstawą działań w Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo jest program wychowawczy Akademia Młodzieżowa, którego nadrzędnym celem jest dobre wychowanie dzieci i młodzieży, kształtowanie ich oraz przygotowanie do życia rodzinnego i społecznego ucząc przy tym zaradności w świetle pradawnych ideałów Bóg, Honor, Ojczyzna. Program ten jest wspierany przez inne formy aktywności, takie jak: Współpraca Międzynarodowa, Niepubliczne Centrum Kształcenia Praktycznego, czy Ośrodek Edukacji Społecznej.
       Fundacja ta jest wyjątkowo bliska narolskiej ziemi, głównie za przyczyną współpracy, jaka została nawiązana ze Szkołą Podstawową im. Św. Brata Alberta. Od 1999 roku gmina Narol gości prezesa fundacji Wacława Czakona wraz ze swoimi podopiecznymi, którzy bardzo chętnie spędzają na Pizunach wakacje, uciekając od miejskiego zgiełku.
        Tym razem w ramach tejże współpracy, uczniowie narolskiej szkoły po raz piąty mieli możliwość dwudniowego wyjazdu w dniach 5-6 maja do ośrodka Fundacji w Motyczu Leśnym. Na blisko czterdziestoosobową grupę członków zespołu „Uśmiechnięte Buziaki” czekały takie atrakcje jak: lekcja dydaktyczna na Zamku w Lublinie, zwiedzanie muzeum, Starego Miasta i Teatru im. Juliusza Osterwy, wystawy o Katyniu oraz kręgle. Członkowie fundacji zadbali także o to, by nasi uczniowie poszerzali swoje umiejętności kulinarne podczas pieczenia różnych smakołyków, zorganizowali zajęcia plastyczne, na których dzieci miały okazję zgłębić tajniki sztuki orgiami, a także dostarczyli mnóstwo zabawy i ducha zdrowej rywalizacji podczas nauki strzelania wiatrówką.
        Oprócz tego, w ośrodku odbyły się także zajęcia i konkursy o charakterze profilaktycznym, których celem było uświadomienie uczniom, że dobra zabawa jest możliwa także bez użycia środków psychotropowych czy aktywizujących. Zajęcia oparte były na luźnych pogadankach i filmie edukacyjnym „Umiem odmawiać”. Na bazie tychże rzeczy były zorganizowane konkursy wiedzy pt. „Umiem odmawiać”, „Znam odpowiedź na pytania”, plastyczny pt. „Nie nałogom” oraz literacki, który miał na celu promocję zdrowego stylu życia.
        Uczniowie, którzy spędzili dwa dni w ośrodku Fundacji pochodzą głównie z terenów wiejskich, często z biednych rodzin, gdzie udział w takiej wycieczce nieraz jest jedynym sposobem poznania dużej aglomeracji miejskiej. Dlatego też w tym miejscu należą się duże podziękowania Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, której wsparcie finansowe było nieodzowne przy zorganizowaniu wyjazdu ...  Powrót  

 Zdjęcia w galerii Foto

 

 

 

  STYPENDIA

NAUKOWE

SPORTOWE

IM. POSŁA ZUCHOWSKIEGO

  NAUCZANIE

STATUT

SYSTEM OCENIANIA

OFERTA EDUKACYJNA

PROGRAM PROFILAKTYCZNY

REGULAMIN WYCIECZEK

REGULAMIN BIBLIOTEKI

REGULAMIN ŚWIETLICY

REGULAMIN STOŁÓWKI

  DLA NAUCZYCIELI

KARTA NAUCZYCIELA

FUNDUSZ SOCJALNY

REGULAMIN WYNAGRODZEŃ

KSZTAŁCENIE SPECJALNE

PUBLIKACJE NAUCZYCIELI

  NAROL

HISTORIA

ZABYTKI

NAROL W OBIEKTYWIE

LEGENDY NAROLSKIE

                           

                           

     Gimnazjum w Narolu     Urząd Miasta i Gminy Narol     Nadleśnictwo Narol     MKS Roztocze Narol     Straż Pożarna w Narolu

     Fundacja Pro Academia Narolense     Ministerstwo Edukacji Narodowej     Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie     Kuratorium Oświaty w Rzeszowie     Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli

 

                              © Copyright 2006  SP Narol. All rights reserved.