www.spnarol.pl

 
 

WITAMY NA STRONIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W NAROLU     

  SZKOŁA

KOMUNIKATY 

DYREKCJA

NAUCZYCIELE

RADA RODZICÓW

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

BIBLIOTEKA

ŚWIETLICA

PEDAGOG SZKOLNY

PATRON

HISTORIA

UCZNIOWIE

  WYDARZENIA

UROCZYSTOŚCI

IMPREZY

  KONKURSY

PRZEDMIOTOWE

SPORTOWE

  KULTURA I SPORT

TEATRZYK "ALBERCIK"

UŚMIECHNIĘTE BUZIAKI

UKS "ROZTOCZE"

  INNE

PRACE UCZNIÓW

GALERIA FOTO  

KSIĘGA GOŚCI  

NAPISZ DO NAS

LINKI

ARCHIWUM

.....:::::  STRONA GŁÓWNA - AKTUALNOŚCI :::::.....

  06.12.2009 - Czas mikołajkowych upominków !

      Początek grudnia to okres, na który czekamy z utęsknieniem cały rok. Wtedy to z wielkim workiem przychodzi Święty Mikołaj, obdarowując wszystkich „grzecznych” upominkami.

       Również wielu z nas w tym czasie wciela się w role tego Świętego lub w jego pomocników - „małych elfów”. Tak było i w naszej szkole...

       Już w listopadzie pod hasłem „Pokaż swoje wielkie serce-podziel się z Nimi” odbyła się organizowana corocznie akcja charytatywna „I ty zostań Św. Mikołajem”, podczas której zbierane dary w postaci środków spożywczych i chemicznych, przyborów szkolnych, zabawek, odzieży i słodyczy  dostarczone zostały dla dzieci z Domów Dziecka w Łabuniach i Nowej Grobli oraz Domu Pomocy Społecznej w Lubaczowie.

       Osobiście do naszej szkoły Św. Mikołaj dotarł 7 grudnia i  grzecznym dzieciom wręczył prezenty. Dodatkowym upominkiem dla wszystkich dzieci była możliwość obejrzenia przedstawienia „Życie i kultura w Średniowieczu”. Była to wspaniała lekcja historii, podczas której uczniowie zaproszeni zostali w podróż w czasie do wieków, kiedy rycerze zakuci w zbroje i z mieczem w ręku nie szczędzili wysiłku, by bronić honoru i ojczyzny, kiedy to każdy rycerz spieszył służyć pomocą i bronić damy swojego serca. Aktorzy zaprezentowali interesujące opowieści i legendy, zapoznali z uzbrojeniem  oraz obyczajami w średniowieczu. Największą atrakcją były oglądane na żywo pojedynki rycerskie oraz możliwość wzięcia udziału w nich przez wybranych uczniów.

        Podsumowaniem mikołajkowego czasu był wyjazd  w dniu 9 grudnia do Domu Dziecka w Nowej Grobli .  Na miejscu trzy uczennice Gimnazjum w Narolu, występując w roli wróżki i elfów, zaprezentowały  przedstawienie o Świętym Mikołaju. Gdy dzieci wykonały wszystkie zadania zlecone przez pomocników Świętego Mikołaja, przybył oczekiwany gość i rozdał wszystkim dzieciom wspaniałe prezenty. Po skończonym przedstawieniu pięknie zatańczyły Uśmiechnięte Buziaki – grupa taneczna ze szkoły podstawowej. Dziewczęta wystąpiły ze swoimi najlepszymi układami tanecznymi, a niespodzianką było wykonanie najnowszego tańca – Hot Kot. Po bardzo udanej  części artystycznej goście udali się na poczęstunek, a wychowankowie Domu Dziecka na kolację, Po posiłkach dzieci grały razem w piłkę lub bawiły się i rozmawiały razem w pokojach. Wspólnym rozmowom i śmiechom nie było końca. Każda okazja do spotkania się z naszymi przyjaciółmi z Domu Dziecka jest wykorzystywana, gdyż zarówno dzieci, jak i wychowawcy bardzo chętnie spotykają się. Był to niezapomniany wieczór dla wszystkich.

           Już dzisiaj zapraszamy Św. Mikołaja do nas za rok...

 

Podziękowanie

 

           Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Św. Brata Alberta w Narolu składa podziękowania wszystkim osobom, które zaangażowały się w akcję „Pokaż swoje wielkie serce- podziel się z Nimi”. W dniu 27.11.2009 roku zakończyliśmy akcję zbiórki darów i pieniędzy dla Domów Dziecka w Łabuniach i Nowej Grobli oraz Domu Pomocy Społecznej w Lubaczowie. Akcja spotkała się z wielkim pozytywnym zaangażowaniem uczniów i rodziców naszej szkoły. Zebrano bardzo dużą ilość darów rzeczowych (artykuły spożywcze, przybory szkolne, zabawki i słodycze). Dodatkowo też Szkolne Koła Caritas szkoły podstawowej   zebrało za które zakupiono 31 paczek dla dzieci z Nowej Grobli.

      W dniach 1-2.12.2009 r. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami dostarczyli dary do Łabuń i Lubaczowa.

          W dniu 9.12.2009 roku Dyrekcja szkoły zorganizowała wyjazd do Domu Dziecka w Nowej Grobli, gdzie w ramach Mikołajek paczki  zostały wręczone dzieciom. Podarowano też część zebranych darów. Wszystkim zaangażowanym w akcję dziękujemy.

 

Dyrekcja szkoły

Powrót  

 Zdjęcia w galerii Foto

 

 

 

  STYPENDIA

NAUKOWE

SPORTOWE

IM. POSŁA ZUCHOWSKIEGO

  NAUCZANIE

STATUT

SYSTEM OCENIANIA

OFERTA EDUKACYJNA

PROGRAM PROFILAKTYCZNY

REGULAMIN WYCIECZEK

REGULAMIN BIBLIOTEKI

REGULAMIN ŚWIETLICY

REGULAMIN STOŁÓWKI

  DLA NAUCZYCIELI

KARTA NAUCZYCIELA

FUNDUSZ SOCJALNY

REGULAMIN WYNAGRODZEŃ

KSZTAŁCENIE SPECJALNE

PUBLIKACJE NAUCZYCIELI

  NAROL

HISTORIA

ZABYTKI

NAROL W OBIEKTYWIE

LEGENDY NAROLSKIE

                           

                           

     Gimnazjum w Narolu     Urząd Miasta i Gminy Narol     Nadleśnictwo Narol     MKS Roztocze Narol     Straż Pożarna w Narolu

     Fundacja Pro Academia Narolense     Ministerstwo Edukacji Narodowej     Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie     Kuratorium Oświaty w Rzeszowie     Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli

 

                              © Copyright 2006  SP Narol. All rights reserved.