www.spnarol.pl

 
 

WITAMY NA STRONIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W NAROLU     

  SZKOŁA

KOMUNIKATY 

PRZETARGI 

DYREKCJA

NAUCZYCIELE

RADA RODZICÓW

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

BIBLIOTEKA

ŚWIETLICA

PEDAGOG SZKOLNY

PATRON

HISTORIA

UCZNIOWIE

  WYDARZENIA

UROCZYSTOŚCI

IMPREZY

  KONKURSY

PRZEDMIOTOWE

SPORTOWE

  KULTURA I SPORT

TEATRZYK "ALBERCIK"

UŚMIECHNIĘTE BUZIAKI

UKS "ROZTOCZE"

  INNE

PRACE UCZNIÓW

GALERIA FOTO  

KSIĘGA GOŚCI  

NAPISZ DO NAS

LINKI

ARCHIWUM

.....:::::  STRONA GŁÓWNA - AKTUALNOŚCI :::::.....

 27.05.2015 - Warsztaty językowe z Kanadyjczykiem w Tomaszowie Lubelskim i Narolu.!

      27 maja uczniowie biorący udział w projekcie "Uczymy się uczyć" z Programu English Teaching wzięli udział w warsztatach językowych z rodzimym użytkownikiem języka angielskiego Johnem Gliddon. John jest Kanadyjczykiem od wielu lat mieszka w Polsce i pracuje w szkołach językowych w Tomaszowie Lubelskim i Zamościu.Dzięki nawiązaniu współpracy ze Szkołą Językową COM w Tomaszowie Lubelskim nasi uczniowie mieli możliwość doskonalenia swoich umiejętności podczas zajęć z Johnem w tej szkole. Warsztaty językowe stanowiły doskonałą okazję do pogłębiania wiedzy o krajach anglojęzycznych, a w szczególności o Kanadzie. Pan Gliddon w znakomity sposób zaangażował naszych uczniów w rozmowę o jego ojczystym kraju Kanadzie, przedstawiając wiele ciekawych faktów z zakresu geografii, polityki, historii czy kultury. W ciekawy sposób uwzględniał uroki Kanady porównując i doceniając walory naszego kraju.Spotkanie z native speakerem było wyjątkową szansą dla uczestników projektu do sprawdzenia swoich umiejętności komunikacyjnych w bezpośrednim kontakcie z rodzimym użytkownikiem języka angielskiego. Poziom umiejętności językowych naszych uczniów został szczerze doceniony przez Johna i stanowi powód do ogromnej satysfakcji. Uczniowie wykazali się doskonałym rozumieniem ze słuchu, znajomością słownictwa, niezłą wymową, humorem i płynnością podczas konwersowania z panem Gliddonem.

Zajęcia były tak wyjątkowe, że zaprosiliśmy Johna na kolejne warsztaty tym razem w naszej szkole.

 Po intensywnych warsztatach językowo-kulturowych uczestnicy projektu "Uczymy się uczyć" udali się do kina na film w języku angielskim "Avengers". Film był kolejną tego dnia wspaniałą okazją nie tylko do rozwijania umiejętności językowych. Główni bohaterowie w walce ze złem i dążeniu do celu postawili na współpracę w grupie, konsekwencję i wykorzystanie swoich zdolności w jak najlepszy sposób dla uzyskania celu. Stanowią wzór postawy dla naszych "projektowych Avengersów", wskazując jak ważna jest odpowiedzialność, konsekwencja i wartość podjętego wspólnie wysiłku, aby osiągnąć wymarzony cel każdy musi włożyć w to "serce".Po warsztatach i filmie uczniowie udali się na zasłużoną pizzę do pobliskiej restauracji. Przy wspólnym posiłku i w drodze powrotnej dzielili się wrażeniami z całego dnia.

       9 czerwca b.r. John zawitał do naszej szkoły. Tym razem spotkał się i przeprowadził zajęcia nie tylko z grupą projektową. Wielu uczniów z klas IV - VI miało okazję doskonalić swoje umiejętności z języka angielskiego w formie zabaw, quizów i prezentacji prowadzonych przez Johna. Zaproponowane przez Johna aktywności pozwoliły naszym uczniom otworzyć się na język i pokonać barierę strachu przed mówieniem. Spotkanie to było trafionym sposobem urozmaicenia szkolnego programu nauczania języka angielskiego i szansą do wykorzystania przez uczniów posiadanej wiedzy i umiejętności w praktyce.Pomysł współpracy z naszym zaprzyjaźnionym native speaker'em zamierzamy kontynuować również w przyszłym roku, gdyż został z entuzjazmem przyjęty przez naszych uczniów.        Koszty tegorocznych warsztatów zostały sfinansowane przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności z Programu English Teaching, którego krajowym organizatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA.

 

 

Powrót.  

 Zdjęcia w galerii Foto

 

 

 

  STYPENDIAA

NAUKOWE

SPORTOWE

IM. POSŁA
ZUCHOWSKIEGO

  NAUCZANIE

STATUT

SYSTEM OCENIANIA

OFERTA EDUKACYJNA

PROGRAM PROFILAKTYCZNY

REGULAMIN WYCIECZEK

REGULAMIN BIBLIOTEKI

REGULAMIN ŚWIETLICY

REGULAMIN STOŁÓWKI

  DLA NAUCZYCIELI

KARTA NAUCZYCIELA

FUNDUSZ SOCJALNY

REGULAMIN WYNAGRODZEŃ

KSZTAŁCENIE SPECJALNE

PUBLIKACJE NAUCZYCIELI

  NAROL

HISTORIA

ZABYTKI

NAROL W OBIEKTYWIE

LEGENDY NAROLSKIE