www.spnarol.pl

 
 

WITAMY NA STRONIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W NAROLU     

  SZKOŁA

KOMUNIKATY 

PRZETARGI 

DYREKCJA

NAUCZYCIELE

RADA RODZICÓW

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

BIBLIOTEKA

ŚWIETLICA

PEDAGOG SZKOLNY

PATRON

HISTORIA

UCZNIOWIE

  WYDARZENIA

UROCZYSTOŚCI

IMPREZY

  KONKURSY

PRZEDMIOTOWE

SPORTOWE

  KULTURA I SPORT

TEATRZYK "ALBERCIK"

UŚMIECHNIĘTE BUZIAKI

UKS "ROZTOCZE"

  INNE

PRACE UCZNIÓW

GALERIA FOTO  

KSIĘGA GOŚCI  

NAPISZ DO NAS

LINKI

ARCHIWUM

.....:::::  STRONA GŁÓWNA - AKTUALNOŚCI :::::.....

 20.09.2013 - Udział nauczyciela naszej szkoły w programie "Comenius" !

      "Żyjemy dziś w świecie, w którym nic nie jest dane raz na zawsze ..." - podążając za myślą Ryszarda Kapuścińskiego: "Musimy stale czynić wysiłek odnowy ..." Zawód nauczyciela wymaga w dobie globalizacji ciągłego doskonalenia w celu zwiększenia efektywności nauczania oraz zaspokojenia znacznie zróżnicowanych potrzeb uczniów. Przemiany historyczne, polityczne, kulturowe i obyczajowe, które zachodzą w naszym kraju i w całej Europie zmuszają nas do umacniania tożsamości narodowej, a jednocześnie otwarcia na wielokulturowość, mobilność i konieczność kształcenia się i doskonalenia naszych umiejętności przez całe życie. Nauczyciel musi przede wszystkim wymagać od siebie, posiadać odpowiednie kompetencje, aby móc wkroczyć w świat dziecka i rozwijać jego rozumowanie oraz sprawności językowe.
    Dla wszystkich nauczycieli językowców poszukujących wartościowych form doskonalenia zawodowego polecam szczególnej uwadze program "Uczenie się przez całe życie" a w szczególności: Comenius - "Zagraniczna mobilność szkolnej kadry edukacyjnej w ramach projektów indywidualnych." Osobiście doświadczyłam wyjątkowych wrażeń.
    Po złożeniu wniosku do Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji i otrzymaniu dofinansowania w lipcu b.r. wyjechałam na kurs: "Methodology and Language for Primary Teachers" w Canterbury - południowa Anglia. Organizacją kursów metodyczno - językowych dla nauczycieli zajmuje się Pilgrims na Uniwersytecie Kent.
    Najlepiej dobrana kadra szkoleniowa, przyjazna atmosfera, szeroki wybór warsztatów, nowoczesne metody nauczania, mieszanka narodowości i kultur oraz bogata oferta atrakcji turystycznych to wszystko sprawiło, że każdy uczestnik kursu czuł się tam wyjątkowo. Była to niepowtarzalna sposobność odkrycia historii, kultury i piękna tego regionu - nadmorskie miasteczka, urocze wybrzeże, średniowieczny szlak pielgrzymów, zamki, muzea, otwarty teatr letni, kino i lokalny Festiwal Ostryg.
Podczas codziennych zajęć wzbogacaliśmy wiedzę i umiejętności metodyczne i językowe: poznawaliśmy atrakcyjne metody i techniki pracy z dziećmi, style i strategie uczenia z elementami edukacji muzycznej i plastycznej, wykorzystując technologię informacyjną. Tworzyliśmy oryginalne pomoce dydaktyczne. Zajęcia miały charakter multisensoryczny.

 

.Powrót  

 Zdjęcia w galerii Foto

 

 

 

  STYPENDIA

NAUKOWE

SPORTOWE

IM. POSŁA ZUCHOWSKIEGO

  NAUCZANIE

STATUT

SYSTEM OCENIANIA

OFERTA EDUKACYJNA

PROGRAM PROFILAKTYCZNY

REGULAMIN WYCIECZEK

REGULAMIN BIBLIOTEKI

REGULAMIN ŒWIETLICY

REGULAMIN STOŁÓWKI

  DLA NAUCZYCIELI

KARTA NAUCZYCIELA

FUNDUSZ SOCJALNY

REGULAMIN WYNAGRODZEŃ

KSZTAŁCENIE SPECJALNE

PUBLIKACJE NAUCZYCIELI

  NAROL

HISTORIA

ZABYTKI

NAROL W OBIEKTYWIE

LEGENDY NAROLSKIE