www.spnarol.pl

 
 

NIECH ŻYJE WOLNA I NIEPODLEGŁA POLSKA     

  SZKOŁA

KOMUNIKATY 

PRZETARGI 

DYREKCJA

NAUCZYCIELE

RADA RODZICÓW

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

BIBLIOTEKA

ŒŚWIETLICA

PEDAGOG SZKOLNY

PATRON

HISTORIA

UCZNIOWIE

  WYDARZENIA

UROCZYSTOŒŚCI

IMPREZY

  KONKURSY

PRZEDMIOTOWE

SPORTOWE

  KULTURA I SPORT

TEATRZYK "ALBERCIK"

UŒŚMIECHNIĘTE BUZIAKI

UKS "ROZTOCZE"

  INNE

PRACE UCZNIÓW

GALERIA FOTO  

KSIĘGA GOŒŚCI  

NAPISZ DO NAS

LINKI

ARCHIWUM

.....:::::  STRONA GŁÓWNA - AKTUALNOŒŚCI :::::.....

Gwiazdka dla podopiecznych TCBO w Nairobi, Kenia!

  Od września 2018 roku przeprowadzane są lekcje online z podopiecznymi Talent Community Based Organization w Nairobi. Przed świętami Samorząd Uczniowski naszej szkoły zorganizował przedświąteczną sprzedaż ciast pieczonych przez naszych uczniów. Dochód z tej inicjatywy wyniósł 360 zł. 50 zł wyniósł koszt przelewu bankowego, a pozostałą część w kwocie 310 zł otrzymało Centrum Kształcenia Talentów w Nairobi.

 

Oto podziękowania jakie otrzymaliśmy na stronie projektu:
„Kolejna pomoc dla Afryki przekazana przez Szkołę Podstawową im. św. Brata Alberta w Narolu! Ogromne podziękowania od całego zespołu Face to Face With The World dla uczniów szkoły w Narolu i ich niesamowitych nauczycieli! 936.1800 UGX już przed świętami dotarło do Kenii - dzieci z TCBO po raz pierwszy od lat miały niesamowite święta! Wpłata zostanie dobrze spożytkowana - Francis Ingutia za uzyskaną pomoc zakupi niezbędne wyposażenie sali lekcyjnej, podręczniki jak i odzież dla dzieci. W organizację zbiorki, a mianowicie pieczenie ciast i ich sprzedaż przez uczniów zaangażowała się Krystyna Gaczoł i anglistka Małgorzata Łakomy oraz Samorząd Uczniowski na czele z nauczycielami: Beata Wilczyńska, Alicja Kida i Maciej Patałuch.”
Kolejne podziękowania od Koordynator Projektu Face to Face pani Ani Hora - Lis: „Ogromne podziękowania dla szkół polskich, dyrektorów i nauczycieli za zaangażowanie w edukację globalną, empatię i pomoc dzieciom na świecie. Wymienione szkoły otrzymują certyfikat międzynarodowy, certyfikat od zaprzyjaźnionej instytucji, zaświadczenie konsulatu - najbardziej zaangażowane szkoły będą promowane na stronach naszych przyjaciół, którzy objęli program patronatem medialnym. Specjalne podziękowania dla Katarzyna Włodkowska bez niej ani rusz - Kasia jest prezesem i założycielką naszego stowarzyszenia, motor prawny i serce Face to Face with the World. Ogromne podziękowania dla szkół z pasją: Zespół Szkół im Stanisława Staszica w Pile, Szkoła Podstawowa im. św. Brata Alberta w Narolu: Krystyna Gaczol i Małgorzata Łakomy oraz wielu innych. ”
I ostatni wpis:
„Face to Face with the World. My pomagamy - nie zarabiamy na nieszczęściu dzieci, nie pobieramy prowizji, oddajemy i własne pieniądze na poprawę edukacji na świecie, sami ponosimy wszystkie koszty. Dziękujemy wszystkim szkołom, które dołączyły do nas! Dziękujemy sponsorom z Dubaju, Włoch, Luksemburga, Francji i Niemiec! Dziękujemy wszystkim rewelacyjnym nauczycielom z Polski - tym prawdziwym- którym zależy na poprawie edukacji globalnej, którzy walczą z rasizmem i ksenofobią, tym , którym się po prostu chce i ich zawód jest pasją i powołaniem - a nie karą ! Jesteście wielcy! W minionym roku od kwietnia wspólnie przekazaliśmy pomoc do 20 państw w Afryce, Azji i na Bliskim Wschodzie. Wszystkie instytucje, które współpracowały i regularnie prowadziły spotkania on-line uzyskały pomoc. Przekazaliśmy ponad 620 tys. zł na zakup upraw, zwierząt hodowlanych, wyremontowano 5 klas, wybudowano jedną zagrodę dla zwierząt i 3 szkoły, sfinansowaliśmy budowę studni, zakup żywności, artykułów szkolnych, lekarstw, odzieży, opłaty czesnego. Dziękuję wszystkim, którzy przyczyniają się do poprawy życia dzieci na świecie i ich edukacji. Każdego dnia jest nas coraz więcej!
Życzę wszystkim w imieniu Face to Face with the World wszystkiego co najlepsze. Razem zmieniajmy świat !” Anna Hora-Lis

 

Powrót.  

 

 

 

  STYPENDIAA

NAUKOWEWE

SPORTOWE

IM. POSŁA
ZUCHOWSKIEGO

  NAUCZANIE

STATUT

SYSTEM OCENIANIA

OFERTA EDUKACYJNA

PROGRAM WYCHOWAWCZO-PROFILAKTYCZNY

REGULAMIN WYCIECZEK

REGULAMIN BIBLIOTEKI

REGULAMIN ŒŚWIETLICY

REGULAMIN STOŁÓWKI

  DLA NAUCZYCIELI

KARTA NAUCZYCIELA

FUNDUSZ SOCJALNY

REGULAMIN WYNAGRODZEŃ

KSZTAŁCENIE SPECJALNE

PUBLIKACJE NAUCZYCIELI

  NAROL

HISTORIA

ZABYTKI

NAROL W OBIEKTYWIE

LEGENDY NAROLSKIE