www.spnarol.pl

 
 

NIECH ŻYJE WOLNA I NIEPODLEGŁA POLSKA     

  SZKOŁA

KOMUNIKATY 

PRZETARGI 

DYREKCJA

NAUCZYCIELE

RADA RODZICÓW

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

BIBLIOTEKA

ŒŚWIETLICA

PEDAGOG SZKOLNY

PATRON

HISTORIA

UCZNIOWIE

  WYDARZENIA

UROCZYSTOŒŚCI

IMPREZY

  KONKURSY

PRZEDMIOTOWE

SPORTOWE

  KULTURA I SPORT

TEATRZYK "ALBERCIK"

UŒŚMIECHNIĘTE BUZIAKI

UKS "ROZTOCZE"

  INNE

PRACE UCZNIÓW

GALERIA FOTO  

KSIĘGA GOŒŚCI  

NAPISZ DO NAS

LINKI

ARCHIWUM

.....:::::  STRONA GŁÓWNA - AKTUALNOŒŚCI :::::.....

21.01.2019 - Z angielskim za pan brat!

  Program projektu „Szlifuj swój angielski” zakłada nie tylko zajęcia językowe, ale również cykl spotkań z native speakerami, z ludźmi, dla których znajomość języków obcych stała się kluczem do innego świata – świata podróży, nowych przyjaźni i bogatszej oferty pracy.

 

„Granice mojego języka są granicami mojego świata”
W piątek 12 października b.r. mieliśmy przyjemność gościć panią Joannę Wicijowską - studentkę III roku Lingwistyki Stosowanej na Uniwersytecie Warszawskim, a zarazem absolwentkę naszej szkoły. Nasz gość przygotował i poprowadził niesamowicie ciekawą prezentację pt. „Granice mojego języka są granicami mojego świata”. Pani Joanna opowiedziała o początkach swojej językowej przygody, która zaczęła się jeszcze w liceum podczas wymiany ze szkołą z Niemiec i wtedy narodził się pomysł studiów językowych. Nasza absolwentka jest stypendystką Fundacji DAAD, dzięki której wyjechała na kurs językowy do Kolonii. Pani Joasia mówi płynnie w dwóch językach: w języku angielskim i niemieckim. Zwiedziła wiele krajów europejskich, ale to dopiero początek jej językowej przygody. Nasz gość uświadomił naszym uczniom, że znajomość języka obcego w dzisiejszym świecie jest koniecznością: zapewnia dobrą pracę, awans, szerszy dostęp do zasobów internetu i brak barier w komunikacji. Zachęcała naszych uczniów do nauki języków przekonując, ze mózg lubi się uczyć zwłaszcza języków, że warto być ciekawym, korzystać z wielu źródeł, otworzyć umysł na bogactwo możliwości i sposobów nauki języka jakie oferuje internet. Dla Pani Joasi język to pasja, którą zaraża, a imponujący akcent robi wrażenie.

 

Z wizytą w Australii
3 grudnia miało miejsce kolejne spotkanie z wychowankiem naszej szkoły panem Grzegorzem Stojaniukiem - absolwentem Uniwersytetu Rzeszowskiego na kierunku mechatronika, świetnym puzonistą i wielbicielem muzyki klasycznej, jazzu i muzyki współczesnej. Pan Grzegorz spotkał się z uczestnikami projektu „Szlifuj swój angielski” i podzielił się wrażeniami z pobytu w Australii. Z zainteresowaniem opowiadał o życiu codziennym Australijczyków, ich zwyczajach żywieniowych, kulturze i mentalności. Zaintrygował naszych uczniów slangiem australijskim. Prezentując slajdy ze swojej podróży przybliżył krajobraz australijski oraz typową florę i faunę. Australia to jeden z wielu krajów, które odwiedził i twierdzi, że podróże to wspaniała okazja do nawiązywania nietuzinkowych przyjaźni i relacji międzyludzkich przekraczających granice krajów i kultur. Pan Grzegorz pracuje w międzynarodowym koncernie FESTO w Jankach k. Warszawy, który ma oddziały w 61 krajach. Jest doradcą techniczno-handlowym i na co dzień wykorzystuje język angielski i niemiecki do kontaktów z klientami. Przekonywał naszych uczniów, że język to podstawa w interesach międzynarodowych. Jest to język szkoleń, konferencji w firmie, jak i podczas delegacji międzynarodowych czy relacji biznesowych. Z własnego doświadczenia mówił, że znając dobrze języki można znaleźć dobrze płatną pracę w Polsce z możliwościami awansu i o szerokich perspektywach finansowych.

 

Z przygodą za pan brat.
21 stycznia gościem spotkania z uczestnikami projektu Szlifuj swój angielski była pani Ewa Broszko – absolwentka Uniwersytetu SWPS w Warszawie na wydziale skandynawistyki. Pani Ewa mówi płynnie po angielsku, hiszpańsku i szwedzku. Umiejętności te miała okazję zaprezentować naszym uczniom. Pani Ewa jest nie tylko miłośniczką nauki języków, ale również akrojogi i podróżowania. Życie traktuje jak przygodę. Z ogromną pasją przedstawiła naszym uczniom korzyści płynące z nauki języków, własne doświadczenia i szereg programów wymiany kulturowej, w których uczestniczyła lub zamierza uczestniczyć w najbliższym czasie. Celem takich programów jak: Erasmus +, eurodesk.pl, workaway.info, work and travel czy working holiday jest umożliwienie uczestnikom poznania wybranego kraju, jego kultury i języka. W spotkaniu towarzyszył pani Ewie Kevin Grauwels, Belg, absolwent kierunku International Business Management na Uniwersytecie KU Leuven, który zaintrygował nasze uczennice nienagannym angielskim. Była to wyjątkowa szansa do wykorzystania umiejętności językowych w praktyce.
Ucz się języków kochana młodzieży! Dziękujemy za interesujące spotkania – uczestnicy projektu „Szlifuj swój angielski”

 

Powrót.  

 Zdjęcia w galerii Foto

 

 

 

  STYPENDIAA

NAUKOWEWE

SPORTOWE

IM. POSŁA
ZUCHOWSKIEGO

  NAUCZANIE

STATUT

SYSTEM OCENIANIA

OFERTA EDUKACYJNA

PROGRAM WYCHOWAWCZO-PROFILAKTYCZNY

REGULAMIN WYCIECZEK

REGULAMIN BIBLIOTEKI

REGULAMIN ŒŚWIETLICY

REGULAMIN STOŁÓWKI

  DLA NAUCZYCIELI

KARTA NAUCZYCIELA

FUNDUSZ SOCJALNY

REGULAMIN WYNAGRODZEŃ

KSZTAŁCENIE SPECJALNE

PUBLIKACJE NAUCZYCIELI

  NAROL

HISTORIA

ZABYTKI

NAROL W OBIEKTYWIE

LEGENDY NAROLSKIE