www.spnarol.pl

 
 

WITAMY NA STRONIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W NAROLU     

  SZKOŁA

KOMUNIKATY 

PRZETARGI 

DYREKCJA

NAUCZYCIELE

RADA RODZICÓW

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

BIBLIOTEKA

ŚWIETLICA

PEDAGOG SZKOLNY

PATRON

HISTORIA

UCZNIOWIE

  WYDARZENIA

UROCZYSTOŚCI

IMPREZY

  KONKURSY

PRZEDMIOTOWE

SPORTOWE

  KULTURA I SPORT

TEATRZYK "ALBERCIK"

UŚMIECHNIĘTE BUZIAKI

UKS "ROZTOCZE"

  INNE

PRACE UCZNIÓW

GALERIA FOTO  

KSIĘGA GOŚCI  

NAPISZ DO NAS

LINKI

ARCHIWUM

.....:::::  STRONA GŁÓWNA - AKTUALNOŚCI :::::.....

20.10.2018 - SZLIFUJ SWÓJ ANGIELSKI!

  Drugi projekt w naszej szkole realizowany w ramach Programu English Teaching SZLIFUJ SWÓJ ANGIELSKI Na początku września b.r. rozpoczęliśmy realizację projektu językowego „Szlifuj swój angielski”, który będzie trwał do czerwca 2019 roku. Projekt ten realizowany jest w ramach Ambasadorskiej Ścieżki Programu Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności ENGLISH TEACHING, którego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA. Na wsparcie jego realizacji otrzymaliśmy grant w wysokości 10 000 złotych. Odbiorcą bezpośrednim projektu jest głównie grupa 32 uczniów klas siódmych i ósmych, którzy wyrazili chęć udziału w projekcie i pragną rozwijać swoje umiejętności językowe poprzez uczestnictwo w dodatkowych zajęciach pozalekcyjnych z języka angielskiego. Projekt ma na celu: promocję nauki języka angielskiego i realnych korzyści płynących ze znajomości języków we współczesnym świecie, rozwijanie umiejętności językowych wśród jednej grupy uczniów i pokonywanie trudności w nauce języka u drugiej grupy uczniów. W efekcie gwarantuje wzrost motywacji do nauki języków.Projekt wykorzystuje wybrane metody i techniki nauczania języka angielskiego: drama, piosenkę, gry językowe, film, elementy kultury anglojęzycznej, IT, ćwiczenia na koncentrację uwagi i pamięci. Uczestnicy projektu będą uczestniczyli w różnych aktywnościach językowych, które mają na celu praktyczne wykorzystanie umiejętności językowych na konkursach, egzaminie, w sytuacjach życia codziennego oraz docelowo podczas wycieczki do Londynu. Działania zaplanowane w ramach projektu:

 1. Organizacja Festiwalu Piosenki Angielskiej w ramach Europejskiego Dnia Języków Obcych.
 2. Prowadzenie zajęć językowych w 2 grupach zaawansowania, podczas których będą wykorzystywane różnorodne metody nauczania. Głównym celem tych zajęć jest przełamanie bariery językowej i doskonalenie umiejętności komunikacyjnych uczniów.
 3. Udział w warsztatach językowych Nauka Bez Granic prowadzonych przez native speakers. Program ten integruje nauczanie języka angielskiego z kulturą, sztuką, literaturą, mediami i rozrywką.
 4. Udział uczniów w konkursach językowych umożliwiających praktyczne wykorzystanie wiedzy - konkurs wojewódzki, międzyregionalny i The Big Challenge.
 5. Organizacja Gminnego Konkursu Języka Angielskiego.
 6. Tworzenie cyklicznej gazetki lub albumów o krajach anglojęzycznych.
 7. Udział w WOŚP i Szkolnym Dniu Talentów - prezentacja umiejętności artystyczno-językowych uczniów.
 8. Promocja czytelnictwa w istniejącej biblioteczce językowej.
 9. Lekcje online w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Face to Face ze światem – rozmawiasz i pomagasz” - przełamanie bariery językowej w kontakcie z rówieśnikami.
 10. Spotkania z gośćmi specjalnymi – ludźmi, którzy doskonale znają język angielski i są wytrawnymi obieżyświatami.
 11. Organizacja quizów klasowych i międzyszkolnych.
 12. Warsztaty językowe.
 13. Organizacja wycieczki do Londynu – zwieńczenie całorocznych aktywności doskonalących język. Umożliwienie kontaktu z żywym językiem i zwiedzenie zabytków Londynu.
 14. Zakończenie i podsumowanie projektu w formie spotkania z rodzicami i zaproszonymi gośćmi.
W wyniku zaplanowanych działań spodziewany jest: wzrost motywacji do nauki języka angielskiego wśród uczestników projektu, wzrost poziomu umiejętności językowych, kreatywności i samodzielności podczas wykonywanych aktywności językowych oraz zauważenie realnych korzyści płynących z nauki języków obcych. Koordynatorem projektu jest Pani Krystyna Gaczoł.

 

Powrót.  

 Zdjęcia w galerii Foto

 

 

 

  STYPENDIAA

NAUKOWEWE

SPORTOWE

IM. POSŁA
ZUCHOWSKIEGO

  NAUCZANIE

STATUT

SYSTEM OCENIANIA

OFERTA EDUKACYJNA

PROGRAM WYCHOWAWCZO-PROFILAKTYCZNY

REGULAMIN WYCIECZEK

REGULAMIN BIBLIOTEKI

REGULAMIN ŚWIETLICY

REGULAMIN STOŁÓWKI

  DLA NAUCZYCIELI

KARTA NAUCZYCIELA

FUNDUSZ SOCJALNY

REGULAMIN WYNAGRODZEŃ

KSZTAŁCENIE SPECJALNE

PUBLIKACJE NAUCZYCIELI

  NAROL

HISTORIA

ZABYTKI

NAROL W OBIEKTYWIE

LEGENDY NAROLSKIE