www.spnarol.pl

 
 

WITAMY NA STRONIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W NAROLU     

  SZKOŁA

KOMUNIKATY 

PRZETARGI 

DYREKCJA

NAUCZYCIELE

RADA RODZICÓW

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

BIBLIOTEKA

ŚWIETLICA

PEDAGOG SZKOLNY

PATRON

HISTORIA

UCZNIOWIE

  WYDARZENIA

UROCZYSTOŚCI

IMPREZY

  KONKURSY

PRZEDMIOTOWE

SPORTOWE

  KULTURA I SPORT

TEATRZYK "ALBERCIK"

UŚMIECHNIĘTE BUZIAKI

UKS "ROZTOCZE"

  INNE

PRACE UCZNIÓW

GALERIA FOTO  

KSIĘGA GOŚCI  

NAPISZ DO NAS

LINKI

ARCHIWUM

.....:::::  STRONA GŁÓWNA - AKTUALNOŚCI :::::.....

20.10.2018 - SZLIFUJ SWÓJ ANGIELSKI!

  Drugi projekt w naszej szkole realizowany w ramach Programu English Teaching SZLIFUJ SWÓJ ANGIELSKI Na początku września b.r. rozpoczęliśmy realizację projektu językowego „Szlifuj swój angielski”, który będzie trwał do czerwca 2019 roku. Projekt ten realizowany jest w ramach Ambasadorskiej Ścieżki Programu Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności ENGLISH TEACHING, którego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA. Na wsparcie jego realizacji otrzymaliśmy grant w wysokości 10 000 złotych. Odbiorcą bezpośrednim projektu jest głównie grupa 32 uczniów klas siódmych i ósmych, którzy wyrazili chęć udziału w projekcie i pragną rozwijać swoje umiejętności językowe poprzez uczestnictwo w dodatkowych zajęciach pozalekcyjnych z języka angielskiego. Projekt ma na celu: promocję nauki języka angielskiego i realnych korzyści płynących ze znajomości języków we współczesnym świecie, rozwijanie umiejętności językowych wśród jednej grupy uczniów i pokonywanie trudności w nauce języka u drugiej grupy uczniów. W efekcie gwarantuje wzrost motywacji do nauki języków.Projekt wykorzystuje wybrane metody i techniki nauczania języka angielskiego: drama, piosenkę, gry językowe, film, elementy kultury anglojęzycznej, IT, ćwiczenia na koncentrację uwagi i pamięci. Uczestnicy projektu będą uczestniczyli w różnych aktywnościach językowych, które mają na celu praktyczne wykorzystanie umiejętności językowych na konkursach, egzaminie, w sytuacjach życia codziennego oraz docelowo podczas wycieczki do Londynu. Działania zaplanowane w ramach projektu:

 1. Organizacja Festiwalu Piosenki Angielskiej w ramach Europejskiego Dnia Języków Obcych.
 2. Prowadzenie zajęć językowych w 2 grupach zaawansowania, podczas których będą wykorzystywane różnorodne metody nauczania. Głównym celem tych zajęć jest przełamanie bariery językowej i doskonalenie umiejętności komunikacyjnych uczniów.
 3. Udział w warsztatach językowych Nauka Bez Granic prowadzonych przez native speakers. Program ten integruje nauczanie języka angielskiego z kulturą, sztuką, literaturą, mediami i rozrywką.
 4. Udział uczniów w konkursach językowych umożliwiających praktyczne wykorzystanie wiedzy - konkurs wojewódzki, międzyregionalny i The Big Challenge.
 5. Organizacja Gminnego Konkursu Języka Angielskiego.
 6. Tworzenie cyklicznej gazetki lub albumów o krajach anglojęzycznych.
 7. Udział w WOŚP i Szkolnym Dniu Talentów - prezentacja umiejętności artystyczno-językowych uczniów.
 8. Promocja czytelnictwa w istniejącej biblioteczce językowej.
 9. Lekcje online w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Face to Face ze światem – rozmawiasz i pomagasz” - przełamanie bariery językowej w kontakcie z rówieśnikami.
 10. Spotkania z gośćmi specjalnymi – ludźmi, którzy doskonale znają język angielski i są wytrawnymi obieżyświatami.
 11. Organizacja quizów klasowych i międzyszkolnych.
 12. Warsztaty językowe.
 13. Organizacja wycieczki do Londynu – zwieńczenie całorocznych aktywności doskonalących język. Umożliwienie kontaktu z żywym językiem i zwiedzenie zabytków Londynu.
 14. Zakończenie i podsumowanie projektu w formie spotkania z rodzicami i zaproszonymi gośćmi.
W wyniku zaplanowanych działań spodziewany jest: wzrost motywacji do nauki języka angielskiego wśród uczestników projektu, wzrost poziomu umiejętności językowych, kreatywności i samodzielności podczas wykonywanych aktywności językowych oraz zauważenie realnych korzyści płynących z nauki języków obcych. Koordynatorem projektu jest Pani Krystyna Gaczoł.

 

Powrót.  

 Zdjęcia w galerii Foto

 

 

 

  STYPENDIAA

NAUKOWEWE

SPORTOWE

IM. POSŁA
ZUCHOWSKIEGO

  NAUCZANIE

STATUT

SYSTEM OCENIANIA

OFERTA EDUKACYJNA

PROGRAM PROFILAKTYCZNY

REGULAMIN WYCIECZEK

REGULAMIN BIBLIOTEKI

REGULAMIN ŚWIETLICY

REGULAMIN STOŁÓWKI

  DLA NAUCZYCIELI

KARTA NAUCZYCIELA

FUNDUSZ SOCJALNY

REGULAMIN WYNAGRODZEŃ

KSZTAŁCENIE SPECJALNE

PUBLIKACJE NAUCZYCIELI

  NAROL

HISTORIA

ZABYTKI

NAROL W OBIEKTYWIE

LEGENDY NAROLSKIE